Stévie, pomoc při onemocnění kandidózou a plísněmi

stevia-3

Stévie, pomoc při onemocnění kandidózou a plísněmi

Trápí vás kandidóza? S kvasinkami a plísněmi se ve svém organismu potýká mnoho lidí, kteří nevědí, jak správně tyto problémy řešit. Často se zkoumají pouze jejich důsledky, nikoliv příčiny, a infekce tak přetrvává a znepříjemňuje život. V tomto článku se dozvíte, jak řešit onemocnění kandidózou nebo plísněmi bylinkou stévií.

Rizikové faktory kvasinkové infekce

Kvasinkové infekce vznikají v našem organismu z mnoha důvodů. Ke svému množení potřebují především teplé a vlhké prostředí a také dostatek sacharidů. Ve střevech se bakterie běžně vyskytují, a pokud se nepřemnoží, tak nepředstavují žádné riziko. Jestliže je ale střevní mikroflóra vyvedena ze své rovnováhy, může to ovlivnit nejen naše fyzické zdraví, ale také psychiku.

Za nadměrné množení kvasinek v organismu může snížená imunita, k níž dochází vlivem oslabení střevní mikroflóry, stresem, těhotenstvím, kouřením a pojí se také s některými vážnějšími onemocněními, například s cukrovkou. Dále je na vině dlouhodobé užívání antibiotik, která ve střevech ničí veškeré bakterie. Jelikož pak v trávícím traktu chybí ty, co příznivě ovlivňují naše trávení, často dochází k přemnožení kvasinek. V neposlední řadě je na vině nadměrná konzumace jednoduchých cukrů, které představují živnou půdu pro kvasinky.

Přírodní sladidlo Steviolin vás přesvědčí

Pokud tedy budete držet protikvasinkovou dietu, určitě je důležité dbát na zdravý a vyvážený jídelníček a zároveň výrazně omezit právě zmíněné jednoduché cukry. Ty můžete ve svém jídelníčku nahradit právě stévií, resp. přírodním sladidlem Steviolin.

Toto plnohodnotné sladidlo je až 300x sladší než cukr, nemá ale žádnou energetickou hodnotu a neobsahuje jednoduché sacharidy, které by živily kvasinky. Dá se využívat v rámci krátkodobé diety nebo i dlouhodobě, jelikož působí jenom pozitivně.

Projevy kandidózy a plísní v organismu

Kandidóza má mnoho projevů a ty není radno přehlížet. Může se objevit opravdu kdekoliv na vašem těle. Časté jsou projevy na pokožce v podobě svědění, pálení nebo zarudnutí. Dalším projevem mohou být žlutavé a lámavé nehty. V ústech dochází ke tvorbě aftů, dále se s ní spojuje nepříjemný zápach z úst, říhání, potíže při polykání, nevolnost a střevní potíže.

Projevuje se též opakovanými záněty močových cest nebo svěděním na pohlavních orgánech. Vede také ke křehkým vlasům a k nadměrné tvorbě lupů. Kvasinky se mohou projevit snad ve všech oblastech těla a mnoho lidí je snadno rozpozná i bez návštěvy lékaře. Bohužel se přemnožení těchto bakterií často stává chronické, takže doporučujeme včas zakročit a kromě vhodné léčby vsadit i na preventivní opatření, třeba právě v podobě sladidla stévie.

Protikvasinková a protiplísňová dieta

Tato dieta se zakládá na vyváženém jídelníčku, v němž omezíte příjem jednoduchých cukrů. Není to bohužel tak snadné, protože máte zažité stravovací návyky a navíc lidé, kteří trpí kandidózou, mají často neodolatelnou chuť právě na sladké.

Naštěstí právě se stévií můžete mlsat bez výčitek. Osladit se ní dají nápoje i potraviny. Je vhodná na slazení kávy i čaje a jelikož je tepelně stabilní, tak se hodí i na vaření nebo pečení. Snadno si ní tak dochutíte i různé dezerty. Při této dietě se dále doporučuje konzumace dostatečného množství ovoce a zeleniny.

Vyhýbat byste se měli nejen samotnému cukru, ale také bílé mouce. Zakázaná jsou i další náhradní a umělá sladidla. Doporučujeme se též omezit konzumaci alkoholických nápojů. Naopak spolu se stévií vyzkoušejte další přírodní extrakty, například extrakt z grepových semínek, čaj lapacho nebo měsíček lékařský. Nesmíme zapomenout také na probiotika, podporující v trávícím traktu množení příznivých bakterií.